Udało mu się uciec z więzienia

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w grudniu ubiegłego roku uciekł z jednego z zakładów karnych. Był poszukiwany listami gończymi, bo ma do odbycia karę 2 lat i 6 miesięcy więzienia.

Policjanci komendy w Jeleniej Górze zatrzymali 51-letniego mężczyznę. W dniu, 24 stycznia, około godziny 19.45, policjanci pojechali w pobliże jednego z przystanków komunikacji miejskiej przy ul. Wolności w  Jeleniej Górze, ponieważ uzyskali informację, że może tam przebywać mężczyzna, który uciekł z więzienia.

Kiedy mundurowi podjechali we wskazane miejsce i zauważyli poszukiwanego, ten na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać i intensywnie zaczął szukać czegoś w kieszeni.

Szybko okazało się, że powodem jego zdenerwowania było nie tylko to, że był poszukiwany, ale również fakt, że miał przy sobie narkotyki. Była to metamfetamina.

W trakcie legitymowania 51-latek próbował jeszcze uniknąć konsekwencji swoich czynów, podając dane kolegi, ale oczywiście nie udało mu się zmylić stróżów prawa.

Podczas sprawdzania jego danych w policyjnych systemach potwierdziło się, że mieszkaniec powiatu karkonoskiego w dniu, 29 grudnia, ubiegłego roku uciekł z jednego z zakładów karnych na terenie województwa dolnośląskiego i od tej pory ukrywał się przed organami ścigania. Był poszukiwany na podstawie dwóch listów gończych i mia do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat oraz 6 miesięcy.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, skąd po czynnościach zostanie umieszczony w zakładzie karnym, celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie narkotyków grozić mu może kolejna kara nawet do 3 lat więzienia.

Poprzedni artykułTragedia. W pożarze zginęło małżeństwo seniorów
Następny artykułTo była rzeźnia. Zadał bratku kilkadziesiąt cisów nożem (FILM)