Reklama samochody.pl

Trzydzieści tysięcy złotych… Tyle musi zapłacić 45-latek, który poruszał się motocyklem bez uprawnień, ale to nie wszystko

Takie konsekwencje mogą czekać każdego kierowcę, który będzie prowadzić pojazd nie mając do tego odpowiednich uprawnień. W ostatnim czasie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który poruszał się motocyklem bez prawa jazdy kat. „A”.

Zmiany przepisów, które weszły w życie kilka miesięcy temu objęły również sytuacje, w których kierujący prowadzą pojazdy bez wymaganych uprawnień. W świetle aktualnych przepisów konsekwencje takiej jazdy mogą być bardzo dotkliwe. Kierując wniosek o ukaranie do sądu sprawca może spotkać się z karą grzywny sięgającą kwoty 30 tysięcy złotych, a także zakazem prowadzenia pojazdów nawet na 3 lata.

W sezonie letnim takie wykroczenia popełniają również kierujący motocyklami. Prowadząc konkretny jednoślad należy posiadać odpowiednie do tego uprawnienia takie jak prawo jazdy kategorii „A”, „A1”, „A2” lub „AM”. W ostatnim czasie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem marki Suzuki. Mężczyzna przyznał, że posiada tylko uprawnienia kategorii „B” prawa jazdy. Policjanci skierowali wobec 45-latka wniosek o ukaranie do sądu, który zadecyduje o wysokości grzywny oraz długości obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów.

st. sierż. Wojciech Zeszot

Poprzedni artykułPijany awanturował się w sklepie, a potem złość wyładował niszcząc zaparkowany samochód
Następny artykułPotężny pożar zboża na pniu. W akcji liczne siły i środki straży pożarnej (ZDJĘCIE CZYTELNIKA)