Reklama Toyota

Ta zbrodnia wstrząsnęła krajem. 22-latek nożem odciął głowę matce swojego kolegi i w reklamówce zaniósł na komisariat (ZDJĘCIA)

Zielonogórski Sąd Okręgowy skazał Huberta G. na dożywotnie więzienie. fot poscigi.pl

Do tragicznego mordu doszło, 21 października 2012 r. w Gubinie (woj. lubuskie). 22-latek poszedł na cmentarz z matką swojego kolegi. Wcześniej zjadł u niej posiłek. W rejonie ul. Cmentarnej zaatakował kobietę i obciął jej głowę nożykiem do tapet.

W niedzielę osiem lat temu, 21-latek przyszedł na komisariat policji w Gubinie. Na czole głowy swojej ofiary wyciął nożykiem obraźliwy napis. Głowę zaniósł na komisariat policji w Gubinie i położył na stole w biurze interesantów. Tam został zatrzymany przez policję.

Hubert G. przyznał się do zabójstwa. Ciało bez głowy zostawił na cmentarzu w Gubinie. Do sądu w Krośnie Odrzańskim niebezpieczny 22-latek został dowieziony z celi. Z policyjnej furgonetki wysiadł skuty łańcuchami. Skrepowane miał również nogi. Najpierw był u lekarza, potem stanął przed sądem. Wychodząc z sali sądowej przeklinał. Nie sprawiał wrażenia osoby skruszonej bestialskim czynem, którego się dopuścił.

Motywem okrutnej zbrodni była zemsta za złożenie przez ofiarę zawiadomienia o znęcaniu się nad nią przez jej syna, kolegę sprawcy. Zielonogórski Sąd Okręgowy skazał na dożywotnie więzienie 22-latka. Sąd orzekł wobec mordercy karę dożywotniego więzienia, na 10 lat pozbawił go praw publicznych i nakazał zapłatę 50 tys. zł odszkodowania członkom rodziny ofiary.

Poprzedni artykułMakabryczny wypadek. Z potężną siłą samochód rozbił się o drzewa. Zginęło dwóch nastolatków
Następny artykułPilne! Dachowanie samochodu osobowego na drodze krajowej numer 32. Służby na miejscu