Reklama Toyota

Szaleniec podpalił swoje mieszkanie w bloku. Spokojnie oglądał akcję strażaków. Grozi mu 10 lat więzienia

Wszystko wydarzyło się, 20 lutego, br. we Wschowie. Szaleniec piroman przyglądał się akcji ratowniczej i ewakuacji z budynku 15 osób. W płonącym mieszkaniu strażacy znaleźli kanister, który zostawił piroman. 35-latek została zatrzymany. Przyznał się do podpalenia. Do sądu trafił akt oskarżenia. Piromanowi grozi kara do 10 lat więzienia.

W sobotę, 20 lutego, nocą dyżurny wschowskiej policji dostał informację o tym, że strażacy gaszą pożar w jednym z boków. Z budynku ewakuowano 15 osób.

Na miejsce dojechał patrol policji. Mundurowi zainteresowali się mężczyzną, który siedział na ławeczce i przyglądał się akcji strażaków. Ich uwagę mundurowych przykuła walizka, którą mężczyzna miał przy sobie.

Zapytamy przez policjantów mówił, że siedzi na ławce ponieważ znajduje się w rejonie darmowego internetu. Okazął się, że to był podpalacz.

Mężczyzna przyznał funkcjonariuszom, że mieszkanie, które paliło się należy do niego i jego żony. W mieszkaniu strażacy znaleźli czerwony kanister, który posłużył do wzniecenia ognia.

Jak się okazało 35–latek zanim wyszedł z mieszkania spakował się w walizkę. W walizce miał rzeczy osobiste. – Wyjaśnił, że podpalił mieszkanie z przyczyn osobistych – wyjaśniała podkom. Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji.

Prokuratura w skierowanym do sądu akcie oskarżenia zarzuciła piromanowi sprowadzenie zagrożenia życiu i zdrowiu wielu osób i mieniu w wielkich rozmiarach. Śledczy ustalili, że wylał benzynę na pościel i łóżko. Po chwili wszystko podpalił.
Biegły ustalił że mając na uwadze porę pożaru, charakter budynku oraz ilość ewakuowanych, zdarzenie mogło zagrażać zdrowiu i życiu wielu osób.
Ustalono również, że 10 lutego, br. roku we Wschowie, piroman ukradł towar ze sklepu i uderzył w głowę ekspedientkę.
Mężczyzna został tymczasowo aresztowany i został już oskarżony. Grozi mu kara  do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykułKatowała partnera metalową rurką. Policjantom wmawiała, że się przewrócił
Następny artykułTo straszne. 14-latka potrącona przez pociąg straciła rękę. Jest w śpiączce