Reklama samochody.pl

Roman Giertych zatrzymany na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu

Prokuratura Regionalna w Poznaniu poinformowała o tym, że w czwartek, 15 października, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali mecenasa Romana Giertycha.

O zatrzymaniu informuje córka Romana Giertych: Tata prosi o podawanie pełnych danych i przekazanie, że jest to sprawa polityczna, która ma na celu przykrycie katastrofalnej sytuacji epidemicznej spowodowanej przez nieudolność rządu PiS.

Mecenas Giertych został zatrzymany z grupą osób zamieszanych w sprawę wyprowadzenia 92 mln złotych z giełdowej spółki deweloperskiej. Wśród zatrzymanych są m.in. biznesmen Ryszard K. oraz byli członkowie zarządu spółki.

Po doprowadzeniu do siedziby Prokuratury Regionalnej w Poznaniu podejrzani usłyszą zarzuty przywłaszczenia pieniędzy spółki i wyrządzenia jej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. Zarzucanych czynów dopuścić się mieli w latach 2010-2014.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych zostanie podjęta decyzja w sprawie ewentualnych środków zapobiegawczych.

Poprzedni artykułWybuch gazu w domu w Wągrowcu. Ranna jedna osoba
Następny artykułJak on to przeżył. Z fiata nic nie zostało. Kierowcy nic się nie stało. Dostał mandat