Reklama Toyota
Wielkopolska 112 » Wiadomoścititle_li=Złotów » Przewoził minikoparkę na przyczepie, w środku podróżował jej operator.

25 stycznia, 2021

Przewoził minikoparkę na przyczepie, w środku podróżował jej operator.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie ukarali wysokim mandatem nieodpowiedzialnego kierowcę. 43-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego na przyczepie podłączonej do samochodu ciężarowego Renault Master przewoził minikoparkę. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że w jej kabinie podróżował jej operator.

12 stycznia br. policjanci złotowskiej drogówki patrolowali drogę krajową Nr 11. Kilkadziesiąt minut po godzinie 9 rano zauważyli jadący z przeciwnego kierunku samochód ciężarowy marki Renault. Ku ich zdziwieniu w transportowanej na przyczepie minikoparce znajdował się mężczyzna. Natychmiast zawrócili i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Kierowca samochodu próbował wyjaśniać funkcjonariuszom, że jedzie z kolegą na miejsce budowy, które znajduje się niedaleko. Po przeprowadzeniu kontroli drogowej okazało się, że 43-latek nie posiada także wymaganych uprawnień do prowadzenia takiego zestawu pojazdów.

Z uwagi na naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie, które naraziło na niebezpieczeństwo pasażera, policjanci ukarali kierowcę wysokim mandatem karnym, a na jego konto trafiły punkty karne.

Policja przypomina i apeluje!
Pamiętajmy, że przewóz osób powinien dawać wszystkim pasażerom bezpieczeństwo. Opisane zachowanie kierowcy jest niezgodne z przepisami i stanowi zagrożenie życia i zdrowia.

KPP Złotów.

Polecane