Reklama Toyota

Poszła kraść do marketu w ubraniach skradzionych z innym sklepie

Kobieta zatrzymana została po kradzieży kosmetyków i okularów w jednym z marketów w Wągrowcu. Podczas policyjnej interwencji okazało się, że to nie jedyna kradzież młodej kobiety.

Policjanci dostali informację o kradzieży sklepowej w jednym z marketów w centrum Wągrowca. 21-lenia kobieta w popularnym dyskoncie postanowiła ukraść okulary i kosmetyki. Jej czyn nie uszedł uwadze ochronie, która poinformowała policję.

Skradziony towar z uwagi na fakt, że kobieta nie miała jak za niego zapłacić w nienaruszonym stanie wrócił na półkę sklepową, a ujęta na kradzieży kobieta ukarana została mandatem 500 zł. To jednak nie koniec.

Policjanci w trakcie jej trwania ujawnili, że kobieta ma przy sobie odzież z popularnej sieciówki, nie miała jednak przy sobie paragonu. Tłumaczyła policjantom, że zakupy zrobiła za pieniądze otrzymane od rodziny. Funkcjonariusze postanowili to wyjaśnić i udali się z kobietą do sklepu.

Na miejscu kobieta nie miała już żądnych argumentów. Personel szybko potwierdził, że kobieta ukradła odzież, co więcej, była w ubraniu, które jak ustalono ukradła dzień wcześniej. Wartość skradzionych przedmiotów nieznacznie przekracza 300 zł, jednak w związku z podejrzeniem, że czynów mogło być więcej, policjanci poprosili o sprawdzenie zapisu monitoringu i złożenie stosownego zawiadomienia w późniejszym terminie.

W sprawie wszczęte zostanie postępowanie w sprawie o wykroczenie, jednak jak wartość przedmiotów przekroczy 500 zł, wówczas kobieta będzie odpowiadać za popełnienie przestępstwa, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułPróbowali ukraść maszyny do lodów i wtedy nadjechała policja
Następny artykułSzalona jazda pijanej 47-latki. Spowodowała kilka kolizji. Pokazywała… miasto koleżance