Reklama Toyota

Poszedł na grzyby i znalazł… boa dusiciela (ZDJĘCIA)

Poszedł na grzyby i znalazł… boa dusiciela

O tym, że w lesie można znaleźć różne rzeczy przekonał się mieszkaniec powiatu rawickiego, który na terenie powiatu górowskiego znalazł… boa dusiciela.

W niedzielę, 26 września, przed godziną 17.00 dyżurny komendy policji w Górze został powiadomiony przez mieszkańca powiatu rawickiego o tym, że w lesie w miejscowości Załęcze znalazł węża.

Na skierowano patrol policji, który rzeczywiście potwierdził zgłoszenie. Zaskoczeniem dla wszystkich było to, że to był… boa dusiciel.

Policjanci powiadomili Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na czas znalezienia stałego domu dla zwierzaka, bądź odszukania jego właściciela, boa został oddany pod opiekę emerytowanego policjanta, który prowadzi w okolicy od lat sklep zoologiczny. Górowski pasjonat zwierząt stworzył dla węża dom tymczasowy.

Mundurowi z komendy powiatowej wyjaśniają teraz, jak boa dusiciel znalazł się w okolicznym lesie i kto jest jego właścicielem.

Pamiętajmy, że hodowanie zwierząt egzotycznych regulują odpowiednie przepisy. Warto także pamiętać, iż właściciel zwierzęcia ponosi za nie odpowiedzialność i ma obowiązek nie tylko zapewnić mu dobre warunki bytowania, ale także odpowiednio zabezpieczyć je przed wydostaniem się. Hodowla zwierząt egzotycznych nie powinna być chwilową zachcianką, ale starannie przemyślaną decyzją.

Poprzedni artykułStraszna zbrodnia. Zamordowali, upiekli i zjedli człowieka. Zapadły wyroki
Następny artykułPożar zabudowań gospodarczych w Zelgniewie (ZDJĘCIA)