Reklama Toyota

Policjanci zaniemówili. 9-osobowym busem jechało… 19 osób. Jedna siedziała na zwykłym krześle, część stała

W środku było dostawione krzesło, reszta nadliczbowych pasażerów stała.

Policjanci z mławskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem busem. Ku ich zaskoczeniu w busie do przewozu 9 osób, było aż… 19 pasażerów. W środku było dostawione krzesło, reszta nadliczbowych pasażerów stała.

W poniedziałek, 22 marca, w Mławie (woj. mazowieckie) patrol drogówki zatrzymał do kontroli 54-letniego obywatela Ukrainy, mieszkańca Mławy. Kierował mercedesem busem. Kiedy policjanci otworzyli busa zaniemówili.

Mężczyzna przewoził w busie dla 9 osób, aż 19 pasażerów. Wszyscy jechali do pracy. Jeden z pasażerów siedział na dostawionym, zwykłym krześle. Inni nadliczbowi pasażerowie stali w busie. Gdyby doszło do wypadku to mielibyśmy do czynienia z katastrofą.

Kierujący zlekceważył również ograniczenia dotyczące liczby pasażerów obowiązujące w czasie pandemii. Mógł wieź tylko 4 osoby.

Za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy busa. Ukarano go mandatem oraz 10 punktami karnymi. Sprawa dotycząca niestosowania się do przepisów w dobie pandemii trafi do sądu i sanepidu.