Reklama samochody.pl

Płonął budynek gospodarczy w Krotoszynie (ZDJĘCIA)

W miejscowości Krotoszyn na strzelnicy Braci Kurkowych doszło do pożaru budynku gospodarczego. Strażacy na miejscu. Pożar wybuch w niedzielę 24 stycznia o godzinie 13:09

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia na ulicy Bractwa Kurkowego w Krotoszynie zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Krotoszyn.

Na miejscu Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że pali się wewnątrz budynku gospodarczego oraz drewno składowane pod przyległą wiatą. Płomienie wydostają się poza zarys budynku.

Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego przystąpili do podawania jednego prądu gaśniczego piany sprężonej w natarciu do wewnątrz budynku gospodarczego oraz drugiego prądu gaśniczego wody w natarciu na palące się drewno opałowe pod wiatą, doprowadzając do szybkiego ugaszenia pożaru.

W trakcie prowadzonych działań na ulicy Bractwa Kurkowego Dyżurny Operacyjny Powiatu przyjął zgłoszenie o kolejnym pożarze, dlatego jeden zastęp z JRG Krotoszyn wraz z zastępem OSP Krotoszyn udał się do pożaru w Salni, a drugi zastęp GBA JRG Krotoszyn pozostał na miejscu i kontynuował działania ratowniczo-gaśnicze, które polegały  na oddymieniu pomieszczenia gospodarczego oraz przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego usunięciu nadpalonych materiałów palnych na zewnątrz budynku i ponownym przelaniu wodą.

Na koniec działań pogorzelisko zostało sprawdzone kamerą termowizyjną potwierdzając likwidację zagrożenia.

Foto: PKR24.PL