Pirat drogowy zatrzymany. W terenie zabudowanym pędził 114 km/h

114 km/h w obszarze zabudowanym – z taką prędkością jechał 61-letni mieszkaniec powiatu śremskiego na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje lekceważenia przepisów przez mężczyznę.

Nic nie uprawnia kierowców do kompletnego lekceważenia przepisów ruchu drogowego i stwarzania zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu. Niestety wyobraźni i rozsądku zabrakło 61-latkowi, którego policjanci namierzyli na szybkiej jeździe we wtorek 12 marca o godzinie 17.45 w Żółkowie.

Podczas nadzoru nad ruchem drogowym na terenie gminy Żerków, mundurowi z jarocińskiej drogówki zauważyli samochód marki Chevrolet, którego kierowca jechał w ich kierunku z nadmierną prędkością. Przyrząd do pomiaru prędkości, w który wyposażeni byli policjanci ‘drogówki” wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 114 km/h.

Pomiar został przeprowadzony w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy wynosi 50 km/h. Tym samym 61-letni mieszkaniec powiatu śremskiego przekroczył ją o 64 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pirat drogowy został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł. i 14 punktami karnymi. Zostanie mu też zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i umiarkowane dodawanie gazu w samochodzie. Dzięki temu można uniknąć wielu nieprzyjemnych oraz tragicznych sytuacji.

Poprzedni artykułGroźny pożar budynku mieszkalnego w powiecie wągrowieckim (ZDJĘCIA)
Następny artykułEskortowali rodzącą kobietę do szpitala!