Pies nigdy nie był u weterynarza. To też jest znęcanie

O zaniedbanym, przebywającym w nieodpowiednich warunkach zwierzęciu policję z Kłecka poinformowało TOZ. Pies został odebrany, przekazany pracownikom urzędu gminy w Kiszkowie, a następnie trafił do Schroniska w Gnieźnie. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

W piątek, 3 listopada, policjanci z Kłecka przyjęli zawiadomienie od inspektora Opieki nad Zwierzętami dotyczącą znęcania się nad psem.

Pod wskazany adres, na teren jednej z posesji w gminie Kiszkowo, funkcjonariusze udali się wspólnie z lekarzem weterynarii, TOZ w Kłecku oraz pracownikami urzędu gminy w Kiszkowie. Na miejscu zastali mężczyznę oraz jego czworonoga, owczarka niemieckiego wabiącego się „Rex”.

Po przeprowadzeniu badania lekarz stwierdził, że pies jest dobrze odkarmiony, jednak jego stan został oceniony na katastrofalny. Najprawdopodobniej zwierzę nigdy nie było u weterynarza.

Czworonóg został odebrany. Trafił pod fachową opiekę do Schroniska dla Zwierząt w Gnieźnie.

Przypominamy, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

Pamiętajmy, że zwierzę samo nie poskarży się na swojego właściciela, pomóc mu może jedynie inny człowiek. Apelujemy do mieszkańców posiadających zwierzęta o przestrzeganie obowiązujących przepisów, a w szczególności o troskę i opiekę nad nimi.

Poprzedni artykułZaatakowała maczetą trzech mężczyzn na chodniku. Grozi mu dożywocie
Następny artykułTragedia. W pożarze zginęła 60-letnia kobieta