Reklama Toyota

Okradali markety w Wielkopolsce. Jeden używał maczety

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował tymczasowy trzymiesięczny areszt wobec 28-letniego mieszkańca powiatu wągrowieckiego. Kobieta i mężczyzna działająca razem ze sprawcą usłyszeli zarzuty kradzieży. Grupa okradała markety w Wielkopolsce. Sprawą tą nadal zajmują się śledczy z Kłecka.

W dniu, 29 września, komisariat policji w Kłecku został powiadomiony przez pracowników jednego z miejscowych marketów o kradzieży artykułów spożywczych, do której doszło poprzedniego wieczoru.

Po przyjęciu zawiadomienia policjanci zabezpieczyli monitoring, na podstawie którego ustalono ze kradzieży dokonały trzy osoby: dwóch mężczyzn i jedna kobieta. To mieszkańcy powiatu wągrowieckiego.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali dwóch sprawców. 22-letniego mężczyznę i 21-letnią kobietę, których umieścili w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Ponadto ustalili, że trzeci ze sprawców 28-letni mężczyzna został tego samego dnia zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Środy Wlkp. za podobne przestępstwo, a dodatkowo był poszukiwany do odbycia zastępczej kary aresztu.

Prowadząc kolejne czynności procesowe śledczy ustalili, że 28-latek dopuścił się kradzieży rozbójniczej w wymienionym markecie w Kłecku polegającej na tym, że po dokonaniu kradzieży groził ekspedientkom pozbawieniem życia trzymaną w ręku maczetą.

Dwóch ze sprawców po przedstawieniu zarzutu kradzieży został zwolnionych, natomiast 28-latkowi prokurator przedstawił zarzut kradzieży rozbójniczej, która zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Sprawą tą nadal zajmują się śledczy z Kłecka, z uwagi na to, iż ustalono, że grupa ta w ostatnim czasie dokonała kilku podobnych przestępstw na terenie województwa Wielkopolskiego, w tym również w naszym powiecie.

Poprzedni artykułUwaga. Mięso skażone salmonellą w znanej sieci marketów
Następny artykułWybuch w restauracji. Zapaliła się młoda kelnerka i zmarła w szpitalu. Finał tragicznej sprawy