Reklama Toyota

Mercedes wywrócił się na rondzie w Karpikcu. Mężczyna trafił do szpitala (ZDJĘCIA)

W piątek, 2 kwietnia kilka minut po godzinie 13:00 Wolsztyńskie służby otrzymały zgłoszenie o przewróconym samochodzie na rondzie w miejscowości Karpicko. 

Do zdarzenia doszło na rondzie Powstańców Wielkopolskich na drodze krajowej numer 32 w kierunku Poznania. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna, strażaków ochotników z Kębłowa, dwa patrole policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

Kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes przewożący drewno podczas jazdy na rondzie przewrócił się. Kierujący 34-latek doznał urazu głowy oraz ręki. Strażacy udzielili mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy, unieruchomili prawą rękę oraz zabezpieczyli i ograniczyli wyciek oleju napędowego. Za pomocą sorbentu usunięto płyny, które wyciekły na jezdnię z pojazdu.

Do czasu przybycia karetki pogotowia mężczyzna znajdował się pod opieką strażaków. Na czas prowadzonych działań ruch na drodze krajowej był utrudniony, a w miejscu samego zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy. Pracujący policjanci ma miejscu kierowali ruchem.