Kupowali samochody na zmarłego znajomego. Rozbierali je i sprzedawali na części

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kupowali auta na zmarłego kolegę. Pojazdy rozbierali na części, które sprzedawali na rynku części używanych. Chcieli uniknąć kosztów, ale nie unikną teraz problemów.

Policjanci z wydziału do walki przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej w Kielcach wpadli na trop nielegalnego procederu. Związany był z kupnem samochód i obrotem częściami używanymi.

W sprawie w środę, 6 marca, zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn w wieku 23 lat i 32 lat. Choć mężczyźni mieszkają kilkadziesiąt kilometrów od siebie, to łączy wspólna pasja do motoryzacji i pieniędzy. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że kupowali samochody na zmarłego w 2022 r. znajomego.

Samochody potem rozbierali na części i dawali im drugie życie. Łącznie kupili na nieboszczyka 14 samochodów.

Przypominamy. Na części auto może zostać rozebrane tylko i wyłącznie przez spełniające specjalistyczne wymogi stacje demontażu pojazdów. Kolejno taki samochód zostaje wyrejestrowany. Auta zakupione przez zatrzymanych dalej widnieją w systemach jako zarejestrowane.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a zatrzymani będą tłumaczyli się m.in. z fałszowania dokumentów, naruszenia przepisów z Ustawy o Ochronie Środowiska i skarbowych.

Poprzedni artykułDomowy sadysta złamał prokuratorski zakaz zbliżania sie do rodziny. Trafił za kraty
Następny artykułKawał asfaltu wbił się do mazdy podczas jazdy. Ranny kierowca w szpitalu