Kompletna głupota. Zniszczyli zabytkowy schron bojowy. Cieli go ma złom (FILM, ZDJĘCIA)

Piekarscy policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy zniszczyli zabytkowy polski schron bojowy w dzielnicy Dąbrówka Wielka. Prokurator przesłuchał podejrzanych i objął ich policyjnym dozorem oraz poręczeniem majątkowym. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Pod koniec sierpnia do piekarskiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące uszkodzenia dwóch zabytkowych polskich schronów bojowych mieszczących się w dzielnicy Dąbrówka Wielka. Sprawcy, chcąc ukraść metalowe elementy zabytków, próbowali odciąć je palnikiem.

Nie udało im się to z powodu konstrukcji schronów, ale kopuły pancerne zostały zniszczone. Miesiąc później miała miejsce kolejna próba kradzieży metalowych elementów schronu.

Piekarscy kryminalni namierzyli sprawców i pod koniec ubiegłego tygodnia zatrzymali ich. Policjanci ustalili, iż sprawcy w nocy w Gliwicach skradli elementy torowiska o wartości około 3500 złotych. Kolejni podejrzani, wiedząc, że ich tożsamość jest znana Policji, sami zgłosili się do prokuratury. Mężczyźni usłyszeli zarzuty zniszczenia zabytkowego schronu oraz kradzieży mienia i zostali objęci policyjnym dozorem oraz poręczeniem majątkowym. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 8 lat więzienia.

Poprzedni artykułWłoski lekarz chorował. Naiwna 49-latka przez trzy lata wpłacała mu pieniądze
Następny artykułBył naćpany. Spowodował śmiertelny wypadek jadąc ciężarówką. Ukrywał się do 2018 r. Wpadł i idzie za karty na 10 lat