Groźny wypadek osobówki i ciężarówki. Lądował śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

Dnia 16 kwietnia 2024 r. o godzinie 17:11 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego marki DACIA LOGAN oraz pojazdu ciężarowego przewożącego drewno marki MAN na 131. kilometr

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że z na drodze wojewódzkiej nr 241 z niewyjaśnionych przyczyn doszło do zderzenia pojazdu osobowego marki DACIA LOGAN z tirem przewożącym drewno marki MAN. Oba pojazdy znajdowały się poza drogą. Część naczepy wraz z załadunkiem blokowała jeden z pasów ruchu. Pojazdem osobowym podróżowały 4 osoby (w tym dziecko), które przed przybyciem JOP opuściły pojazdy o własnych siłach. Kierowca pojazdu ciężarowego wypadł z kabiny i był nieprzytomny, po przebadaniu przez przybyły na miejsce PRM został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu. Pozostali uczestnicy zdarzenia po przebadaniu przez przybyły na miejsce PRM zostali przetransportowani do szpitala w Obornikach oraz w Wągrowcu. Na czas prowadzenia działań ruch na drodze został wstrzymany w obu kierunkach. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogtowie Ratunkowe oraz Policja.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenie KPP osobom poszkodowanym oraz odłączeniu akumulatorów w pojaźdach, transporcie poszkodowanego do przybyłego na miejsce zdarzenia LZRM „Ratownik 9”. Równocześnie działania JOP polegały na zabezpieczeniu lądowania i startu LZRM „Ratownik 9”. Po zakończeniu czynności przez policję działania JOP polegały na sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu elementów karoserii i drewna z jezdni.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brało 7 zastępów w sile 28 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zdjęcia: asp. Damian Przymusiński PSP Oborniki

Poprzedni artykułTragiczny początek majówki. Skoda uderzyła w drzewo kierowca nie żyje
Następny artykułKoszmarny wypadek. 74-latka zginęła na miejscu (ZDJĘCIA)