Reklama samochody.pl

Groźny wypadek na DK10. Dwie osobówki zderzyły się czołowo. Cztery osoby ranne (ZDJĘCIA)

Do wypadku doszło w sobotę 10 lipca br., na Krajowej Dziesiątce między Śmiłowem, a Grabównem. Zderzyły się tam czołowo dwa samochody osobowe. 

Na miejsce zadysponowano druhów z OSP Grabówno, OSP Miasteczko Krajeńskie oraz zawodowych strażaków z JRG1 w Pile. Strażacy po przybyciu we wskazane miejsce natychmiast przystąpili do udzielenia pomocy rannym osobom, zabezpieczyli teren działań, a na koniec uprzątnęli resztki powypadkowe.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą wypadku był 45-letni kierowca Hyundaia, który z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu z zderzył się jadącą z naprzeciwka Skodą, której kierowcą był 51-latek. Dodatkowo jadący za Hyundaiem Ford nie zdążył wyhamować i w niego uderzył.

W zdarzeniu ranne zostały cztery osoby, decyzją Pogotowia Ratunkowego wszyscy zostali przetransportowani do szpitala. 24-latek poruszający się Fordem nie odniósł żadnych obrażeń.

Sprawca wypadku czyli kierowca Hyundaia był trzeźwy, a policja zatrzymała mężczyźnie prawo jazdy. Odcinek na, którym doszło do wypadku był zablokowany przez kilka godzin. Policja kierowców kierowała objazdami.

Zdjęcia: KPP w Pile, Piła Nasze Miasto.

Poprzedni artykułWiózł ciężarówką 30 ton za dużo! Kara to 18 tys. zł
Następny artykułCo za akcja policji. Reanimowali duszące się maleńkie dziecko jadąc radiowozem do szpitala