Reklama Toyota

Groźny wypadek dwóch samochodów osobowych. Dwie osoby ranne trafiły do szpitala

We wtorek, 22 czerwca o godzinie 13.52 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz osobach poszkodowanych w miejscowości Jastrowo gm. Szamotuły.

Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Brodziszewo, OSP Baborowo oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, sorpcji plamy oleju z jezdni oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym. Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo. Dwie osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników ZRM zostały przewiezione do szpitala.

W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (12 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mł. ogn. Krzysztof Antkowiak

Poprzedni artykułGroźny wypadek na DK11. Samochód osobowy roztrzaskał się o drzewo (ZDJĘCIA)
Następny artykułGangsterskie porachunki band dilerów. Porwali ofiarę, pobili i w bagażniku wywieźli na poligon