Reklama Toyota

Groźny pożar stodoły. Zagrożone były inne budynki (ZDJĘCIA)

9 września 2021 roku o godzinie 16. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęła formatka z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, z informacją o pożarze stodoły w miejscowości Mokronosy, gmina Damasławek.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia budynek stodoły znajdował się w ogniu, zagrożone były również inne budynki gospodarcze przyległe do stodoły, w których znajdowały się zwierzęta hodowlane (bydło), zagrożony był także pobliski dom mieszkalny.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 6. prądów wody w natarciu na palącą się stodołę oraz 3. prądów wody w obronie na zagrożone budynki.

Po zlokalizowaniu pożaru trwało dogaszanie palącej się słomy, która przy pomocy ładowarek rolniczych wyciągana była z budynku stodoły i wiaty na pobliskie pole. Równolegle trwały prace rozbiórkowe uszkodzonego budynku oraz stalowej konstrukcji dachu stodoły, które ograniczały dostęp do palącej się słomy wewnątrz obiektu.

Po ugaszeniu pożaru wszystkie pomieszczenia sprawdzone zostały kamerą termowizyjną. Na miejsce zdarzenia przybył przedstawiciel zarządzania kryzysowego gminy Damasławek, który zaoferował organizację ciepłego posiłku dla wszystkich ratowników.

Poprzedni artykułRodzinny dramat. Potrącił 11-miesięczne dziecko. Maluch trafił do szpitala
Następny artykułMłoda kobieta wjechała w sam środek ronda. Kobieta była pijana