Reklama Toyota

Gang motocyklowy z Wielkopolski przemycał narkotyki z Hiszpanii do Polski. Używali ciężarówek i awionetki (FILM, ZDJĘCIA)

Gang motocyklowy przemycał narkotyki z Hiszpanii do Polski.

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali pięć osób, członków gangu motocyklowego zajmującego się przemytem narkotyków z Hiszpanii do Polski. Awionetka z narkotykami wylądowała na lotnisku w Przylepie. Podczas akcji zabezpieczono narkotyki, paralizatory, kije bejsbolowe, maczety, kastety, emblematy z napisem policja oraz motocykl Harley Davidson skradziony w Niemczech.

Policjanci z CBŚP z Gorzowa, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie, ustalają sposób działania i kolejnych podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem marihuany z Hiszpanii do Polski.

Jak ustalono, członkowie gangu przemycali narkotyki zarówno drogą lądową przy użyciu samochodów ciężarowych, jak również drogą lotniczą za pomocą awionetki. Awionetka w 2021 r. wylądowała na lotnisku w Przylepie i tam została przejęta przez CBŚP. W awionetce było 73 kg marihuany.

Przed kilkoma dniami tygodniu policjanci CBŚP przeprowadzili kolejne uderzenie w gang.  Zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 31 lat do 43 lat. Niektórzy z nich pełnią funkcje kierownicze jednego z poznańskich, nieformalnych klubów motocyklowych. Akcję przeprowadzono na terenie województwa wielkopolskiego.

Wówczas to, podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli marihuanę, tabletki ecstasy, amfetaminę, paralizatory, kije bejsbolowe, maczety, kastety oraz emblematy z napisem Policja. Ponadto policjanci odzyskali motocykl Harley Davidson, wart ok. 20 tys. euro, który został skradziony w Niemczech w 2018 roku. Zabezpieczono także do badań motocykl i silnik motocyklowy marki Harley Davidson, w związku z brakiem cech identyfikacyjnych.

Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono również ciężarówkę z naczepą, Mercedes GLE, Audi A6, 4 motocykle oraz blisko 120 tys. zł w różnej walucie. Łączną wartość zabezpieczonego mienia wstępnie oszacowano na kwotę ponad milion złotych. Podczas działań policjanci znaleźli i zabezpieczyli także 6 kamizelek świadczących o przynależności klubowej.

Zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu znacznych ilości narkotyków, a także prania pieniędzy. Czyny te zagrożone są karą do 15 lat więzienia.

Łącznie w śledztwie występuje już 12 podejrzanych, w tym podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

Poprzedni artykułZderzenie osobówki z ciężarówką. Służby na miejscu
Następny artykułPolicja szukają mordercy kobiety. Nagroda to 70 tys. zł. Podobizna powstała na bazie DNA