Dwóch pijanych kierowców, ale jeden samochód

Dwóch pijanych kierowców jechało jednym samochodem.

Do nietypowego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Mundurowi z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu oleśnickiego, którzy będąc pod wpływem alkoholu, kierowali tym samym samochodem. Dodatkowo obaj mieli cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W poniedziałek 26 lutego wczesnym rankiem policjanci z jelczańskiej patrolówki na ul. Niklowej w Jelczu Laskowicach zatrzymali do kontroli drogowej Audi, w którym znajdowały się trzy nietrzeźwe osoby.

Funkcjonariusze przystąpili do wyjaśniania okoliczności zdarzenia, a po przejrzeniu monitoringu mieli pewność co do zaistniałej sytuacji.

Okazało się, że samochodem kierował najpierw 23-letni mieszkaniec, który wjechał na stację paliw, a następnie próbował zatankować benzynę do diesla… Sytuacja nie spodobała się 29-letniemu właścicielowi samochodu, który przesiadł się na miejsce kierowcy i wyjechał ze stacji. Oprócz zatrzymanych mężczyzn w samochodzie znajdowała się również nietrzeźwa 24-letnia pasażerka.

Badanie alkomatem wskazało u 29-latka blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a u 23-latka ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo obaj kierujący mieli cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci przesłuchali mężczyzn i przedstawili im zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Poprzedni artykułTragiczny pożar. Nie żyją dwie osoby
Następny artykułŚmiertelny wypadek. Nie żyje pracownik służby drogowej potrącony przez ciężarówkę