Duży pożar składowiska odpadów. Walka z żywiołem trwała wiele godzin (ZDJĘCIA)

46 strażaków przez prawie 7 godzin zmagało się z pożarem składowiska biomasy w miejscowości Sławoszewek, gmina Kleczew. 

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wpłynęło o godz. 06.28 20 lipca 2023 r.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar hałdy zrębek drewna i trocin, panowało silne zadymienie oraz widoczne były płomienie na wysokości kilku metrów.

Działania strażaków polegały na podaniu wody na palącą się biomasę. Równocześnie z trwającymi działaniami rozbudowano linie gaśnicze o kolejne prądy wody. Utworzony został bufor wodny w postaci samochodu cysterny z OSP Ślesin.

Na miejscu obecna była ładowarka, która przerzucała i rozganiała stertę biomasy o podwyższonej temperaturze, a strażacy przelewali wodą, w celu dokładnego jej dogaszenia. Po przerzuceniu oraz obfitym przelaniu zrębek i trocin wodą, sprawdzono pogorzelisko przy użyciu kamery termowizyjnej, w celu wykluczenia możliwości ponownego zapalenia.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie, druhowie z OSP Kleczew, OSP Budzisław Kościelny, OSP Jabłonka, OSP Sławoszewek, OSP Złotków, OSP Ślesin, OSP Wilczyn oraz zastęp z Konsalnet Secure Solutions.

📷Zdjęcia: JRG Nr 1 i OSP Kleczew

 

Poprzedni artykułAkcja na jeziorze w Grójcu Wielkim. W akcji nurkowie z Kościana
Następny artykułTragiczna śmierć policjanta na służbie. Radiowozem wbili się pod naczepę ciężarówki