Reklama samochody.pl

Duży pożar składowiska makulatury i budynku magazynowego

Pożar składowiska makulatury i budynku magazynowego w Człuchowie (woj.pomorskie) na ul. Mickiewicza wybuchł w środę 10 mają około godziny 12:38.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępy zastały palącą się hałdę sprasowanej w baloty makulatury i tworzywa sztucznego. Pożarem objęte było również wnętrze garażu blaszanego, pożar rozprzestrzeniał się na budynek magazynowy, w którym składowane były artykuły gospodarstwa domowego.

Pracownicy obiektu opuścili go przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Działania polegały na podaniu prądów gaśniczych na palącą się hałdę, do wnętrza garażu i budynku magazynowego.

Działano w obronie budynku mieszkalnego i nieobjętej pożarem części składowanej makulatury. Ewakuowano 6 osób z budynku mieszkalnego znajdującego się w bliskiej odległości od palącej się sterty.

Po przygaszeniu wnętrza i oddymieniu pomieszczeń przystąpiono do ewakuacji mienia. Nadpalone artykuły gospodarstwa domowego i baloty makulatury dogaszono prądami wody.

W działaniach udział brało 16 zastępów, w tym 52 strażaków.

Straty oszacowano na kwotę 650 tys. złotych.

Poprzedni artykułKompletny brak odpowiedzialności. Pijany ojciec przewoził dzieci w samochodzie. Najmłodsze miało 1,5 roku
Następny artykułTragiczny wypadek. Zmieniał koło. zmiażdżyła go przyczepa. Mężczyzna nie żyje (ZDJĘCIA)