Reklama Toyota

Dramatyczna akcja. Dachowała ciężarówka. Kierowca wiele godzin uwięziony w kabinie (ZDJĘCIA)

OSP KSRG Zbiersk

Do bardzo groźnego wypadku doszło w czwartek 26 listopada na drodze krajowej numer 25 w miejscowości Stawiszyn w powiecie kaliskim. 

Kaliskie służby o zdarzeniu zostały powiadomione około godziny 23:30. Z przekazanych informacji wynikało, że doszło do dachowania samochodu ciężarowego na wysokości stacji benzynowej ORLEN oraz, że jedna osoba została zakleszczona w kabinie. Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa trzy zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Kalisz, jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Kalisz oraz dwa zastępy strażaków ochotników z OSP Stawiszyn, jeden zastęp z OSP Zbiersk a także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu oraz wydostanie osoby poszkodowanej, która znajdowała się uwięziona w kabinie za pomocą narzędzi hydraulicznych. Ze względu na utrudniony dostęp do poszkodowanego w akcji udział wzięły ciężkie zastępy ratownictwa technicznego z powiatu konińskiego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji – Kierujący samochodem ciężarowym z nieustalonych na tą chwilę przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, zjechał na pobocze po czym auto dachowało. Kierowca blisko cztery godziny trwało wyciąganie mężczyzny z kabiny. Mężczyzna trafił do kaliskiego szpitala – informuje Nasz portal asp. Anna  Jaworska-Wojnicz oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu

W tej sprawie prowadzone będą czynności w sprawie wypadku drogowego. Jak wykazało badanie kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy – dodaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz