Dramat. Zmarły już cztery osoby z jednego osiedla we Wrześni, które zjadły muchomory sromotnikowe

Poznańska policji poinformowała o śmierci czwartej osoby, która zjadła muchomory sromotnikowe. Wszystkie osoby zmarłe mieszkały na jednym osiedlu we Wrześni i kupiły grzyby od tego samego mężczyzny.

Najpierw zmarły trzy kobiety, z tego dwie siostry z Wrześni. Siostry w wieku 66 i 80 lat trafiły do szpitala w Poznaniu w poniedziałek, 28 września. Zatruły się muchomorem sromotnikowym. 66-latce trzeba było natychmiast przeszczepić wątrobę. 66-latka nie doczekała przeszczepu.

Trzecią ofiarą muchomorów sromotnikowych jest 70-letnia mieszkanka tego samego osiedla w Wrześni. Jak ustalili policjanci kupiła grzyby od tego samego mężczyzny, który dostarczył je zmarłym siostrom.

W piątek, 2 października, w szpitalu zmarła czwartej osoby, która zjadła muchomory sromotnikowe. Ofiara To syn 70-letniej kobiety.

Poznańscy policjanci ustalili, że ofiary kupiły grzyby na targowisku od tego samego mężczyzny Mężczyzna został już przesłuchany. – Grzybiarz twierdzi, że zbierał z kolegą gąski zielonki. To co zebrali rano dali dwóm siostrom. Popołudniowy zbiór sprzedali 70 latce i jej synowi. Obaj także jedli grzyby. Po przesłuchaniu zwolnieni. Akta idą do Prokuratury – poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik poznańskiej policji.