Reklama samochody.pl

Dramat. Pijany kierowca BMW zabił rowerzystkę (ZDJĘCIA)

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś w sobotę, 17 października na trasie Wojciechowo – Chobienice w powiecie wolsztyńskim. 

Wolsztyńskie służby zostały powiadomione o zdarzeniu za pomocą formatki z WCPRu (112),z której wynikało, że na drodze wojewódzkiej numer 303 na trasie Wojciechowo – Chobienice doszło do potrącenia rowerzystki. Na miejsce natychmiast wysłano zawodowych strażaków z Wolsztyna, ochotników z Chobienic, policję oraz zespół ratownictwa medycznego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów na miejsce potwierdzono zgłoszenie, a zarazem zastano samochód osobowy marki BMW, który znajdował się w rowie i uderzył w drzewo oraz rowerzystkę. Jeszcze przed przybyciem służb osoby trzecie próbowały reanimować kobietę, niestety mimo wysiłku osób trzecich oraz ratowników medycznych przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 50-letniej kobiety mieszkanki powiatu wolsztyńskiego. Jak się okazało kierujący samochodem osobowym marki BMW 27-letni mężczyzna również mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego w chwili zdarzenia był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,2 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany.

Bmw jechało z Chobienic w kierunku Wojciechowa, tak samo jak rowerzystka. – Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że zanim doszło do potrącnia kierowca bmw wyprzedzał inny pojazd. Zdążył wrócić na swój pas, ale nie wyhamował przed rowerzystką i uderzył w nią, a następnie wjechał w drzewo – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie asp.sztab. Wojciech Adamczyk