Reklama samochody.pl

Domek letniskowy spłonął doszczętnie. Z ogniem walczono trzy godziny (ZDJĘCIA)

Dnia 23 sierpnia br. o godzinie 13:19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku letniskowego w miejscowości Zamęty gm. Mycielin.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej zastano budynek całkowicie objęty pożarem. Wszyscy jego mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz, nikt nie wymagał pomocy medycznej.

Działania przybyłych na miejsce zdarzenia jednostek polegały w pierwszej kolejności  na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie Strażacy, wyposażeni w AOUO podali trzy prądy wody w natarciu w celu stłumienia płomieni obejmujących całą kubaturę budynku. Jednocześnie odłączono budynek od zasilania prądem elektrycznym.

Po stłumieniu płomieni Strażacy zbliżyli się do budynku i skutecznie dogasili pożar. Dalsze działania polegały na przelewaniu obiektu zarówno z ziemi jak i z podnośnika hydraulicznego. Przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego rozebrano także najbardziej zniszczone i chwiejne elementy konstrukcji. Po zakończeniu działań gaśniczych teren akcji zabezpieczono.

W akcji trwającej niespełna 3 godziny udział wzięło 21 strażaków w sile 6 zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr  1 i nr 2 w Kaliszu oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Mycielina, Stawiszyna i Cekowa.

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek. Sprawca był kompletnie pijany
Następny artykułMogło dojść do tragedii. Osobówka wbiła się w rusztowanie (ZDJĘCIA)