Reklama Toyota

Bezduszne opiekunki pod pozorem opieki nad seniorką wprowadzały w życie straszny plan

Dwie kobiety w wieku 58 lat oraz 65 lat opiekowały się znacznie starszą seniorką. To był tylko przykrywka.  W rzeczywistości ukradły staruszce 50 tys. zł. Wpadły w banku kiedy chciały wypłacić z konta seniorki 240 tys. zł.

Dwie kobiety w wieku 58 lat oraz 65 lat od pewnego czasu opiekowały się starszą panią. To wtedy zorientowały się, że staruszka ma na koncie bankowym spore oszczędności. Opiekunki postanowiły ukraść pieniądze.

Najpierw ukradły kobiecie 50 tys. zł. Potem zaplanowały kradzież jej wszystkich oszczędności. Wiedziały, że kobieta ma na koncie jeszcze 240 tys. zł.

Wykorzystały wiek seniorki i fakt, że nie zdawała sobie sprawy z tego, co podpisuje, Podsunęły jej do podpisania notarialne pełnomocnictwo do konta. Za pomocą tego dokumentu planowały w banku wypłacić pieniądze z konta mieszkanki Poznania.

W dniu 19 lipca złodziejki poszły do banku. Tam na zaskoczone kobiety czekali policjanci. Obie zostały zatrzymane w banku zanim zdążyły wypłacić 240 tys. zł z konta seniorki.

Sprawa zajmują się policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KWP w Poznaniu, przy współpracy z funkcjonariuszami z komisariatu Poznań Grunwald.

W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności potwierdzono, że złodziejki ukradły seniorce ponad 50 tys. zł.

Kobiety usłyszały zarzut usiłowania oszustwa dotyczącego mienia znacznej wartości oraz wyłudzenia i posługiwania się poświadczeniem nieprawdy. Grożą im za to kary po 10 lat więzienia. Decyzją prokuratora złodziejki zostały objęte policyjnym dozorem.

Poprzedni artykułZepsuł mu się samochód na autostradzie. Policjanci podjechali pomóc. Po chwili bardzo się zdziwili, bo czegoś takiego jeszcze nie widzieli
Następny artykuł15-latek uprawiał marihuanę. Rodzicom powiedział, że to czarne pomidory (ZDJĘCIA)