Reklama samochody.pl

Autocysterna wjechała wprost pod pociąg (ZDJĘCIA)

21 maja 2021 roku ok. godziny 11.30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP odebrał zgłoszenie o kolizji lokomotywy z pojazdem ciężarowym typu autocysterna w miejscowości Rejowiec, gmina Skoki.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej okazało się, że doszło do zderzenia lokomotywy składu kolejowego z autocysterną przy bazie paliw.
Kierujący Działaniami Ratowniczymi przekazał informację, że zarówno kierowca pojazdu ciężarowego oraz maszynista nie zgłaszają żadnych dolegliwości, ważną informacją przekazaną do stanowiska kierowania było potwierdzenie braku wycieków przewożonych cieczy.
Dalsze działania straży pożarnej polegały na położeniu poduszki piany ciężkiej w celu wyeliminowania eskalacji zagrożenia.

Po skończonych czynnościach prowadzonych przez policję, prokuratora i komisję ds. wypadków kolejowych samochód ciężarowy odholowano na pobliski parking, a skład kolejowy zjechał na bocznicę udrażniając przejazd na drodze wojewódzkiej nr 197, która na czas prowadzonych czynności ratowniczych była zablokowana.
W działaniach udział brały zastępy PSP i OSP.

opracowanie: mł. ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu
zdjęcia: mł. asp. Piotr Słoma KP PSP w Wągrowcu, dh Karol Nowak OSP

Poprzedni artykułŻołnierze transportowali medyków. Wojskowy śmigłowiec wylądował na stadionie w Rawiczu (ZDJĘCJA)
Następny artykułTrzy osoby wypadły z łodzi. Interweniowali strażacy (WIDEO)