Reklama samochody.pl

Ale wstyd! Okradli firmę, w której pracowali

Śremscy kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch złodziei, którzy z terenu firmy w Śremie ukradli dysze miedziane o wartości ponad 13 tysięcy złotych. Złodziejami okazali się pracownicy tego zakładu. 31-letni mieszkaniec Legnicy i obecny, 23-letni śremianin. Teraz, złodziejski duet, za swoje zachowanie, odpowie przed sądem.

W lipcu br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że z terenu śremskiej firmy skradziono dysze miedziane o wartości 13.500 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy wpadli na trop złodziei. Okazali się nimi pracownicy pokrzywdzonej firmy.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w złodziejskim duecie „dowodził” były pracownik śremskiego zakładu, 31-latek, który przeniósł się do Legnicy. Sprawca na gościnnych występach działał ze swoim kolegą, który jeszcze wówczas w śremskiej firmie pracował. Złodzieje znali więc obiekt, z którego w letnią, lipcową noc wynieśli i wywieźli pięć sztuk miedzianych dyszy.

Złodziejski proceder był tak zaplanowany, że sprawcy dokładali wszelkich starań, aby na terenie zakładu i poza nim pozacierać wszelkie ślady swojej działalności. Na szczęście i tym razem okazało się, że nie było to przestępstwo doskonałe. 4 sierpnia br. śremscy kryminalni w Legnicy zatrzymali 31-letniego złodzieja, a następnego dnia w Śremie jego 23-letniego kompana.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży, do których się przyznali i złożyli wyjaśnienia. Teraz, złodziejski duet, za swoje zachowanie, odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Poprzedni artykułDała się łatwo naciągnąć i teraz musi spłacić 30 tys zł kredytu
Następny artykuł74-latek ominął opuszczone rogatki i wjechał na przejazd kolejowy. Dostał mandat 2 tys zł