Reklama samochody.pl

Akcja drogówki. To był pogrom kierowców, aż 13 straciło prawa jazdy

W ubiegłym tygodniu w okresie, od 17 do 23 sierpnia, policjanci szamotulskiej drogówki zatrzymali do 13 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszyscy stracili prawa jazdy.

Do kontroli doszło w Pęckowie, w Karolinie, w Sędzinach, w Bytyniu, w Grzebienisku, w Zajączkowie, w Obrzycku, w Radzynach, w Dusznikach oraz we Wronkach. Jednym z niechlubnych rekordzistów był mieszkaniec Wronek. Kierował mercedesem w Karolonie z prędkością 129 km/h w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Przekroczył więc dozwoloną prędkość o 59 km/h.

Największym przekroczeniem prędkości „wykazał się” kierujący samochodem marki Volvo w Sędzinach. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość aż o 69 km/h w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Każdy z trzynastu zatrzymanych kierowców stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Wszyscy zostali ukarani tez mandatami i dostali punkty karne

Prędkość na drodze może okazać się bardzo niebezpieczna, dlatego też policjanci dbając o bezpieczeństwo na drogach, na co dzień kontrolują prędkość i stosują środki prawne za łamanie przepisów ruchu drogowego. Apelujemy do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku na drogach.

Poprzedni artykułSuper akcja drogówki. Eskortowali rodząca kobietę
Następny artykułWypadek. Pijany rowerzysta wjechał pod ciężarówkę