Reklama Toyota

Akcja CBA we Wrześni. Zatrzymani trzej przedsiębiorcy i komornik sądowy

Cztery osoby, w tym komornik sądowy i przedsiębiorcy, zatrzymani przez CBA w sprawie dotyczącej m.in. powoływania się na wpływy w instytucjach samorządowych i państwowych. Funkcjonariusze Delegatury CBA w Poznaniu prowadzą śledztwo pod nadzorem Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej  w Poznaniu.

Ze zgromadzonego materiału wynika, że trzech przedsiębiorców z terenu woj. wielkopolskiego, działając wspólnie i w porozumieniu,  powoływało się przed innym przedsiębiorcą na wpływy u burmistrza miasta i gminy Września, komornika sądowego przy Sądzie Rejonowym we Wrześni oraz w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w celu szybkiego i pozytywnego rozpatrzenia wniosku o odrolnienie nieruchomości oraz zapewnienie preferencyjnego zakupu nieruchomości będącej przedmiotem licytacji komorniczej. W zamian za ,,przysługę” oczekiwali udziału w zyskach z tytułu późniejszych transakcji na nieruchomości.

W ramach prowadzonych czynności zgromadzono ponadto materiały wskazujące na przyjęcie przez Komornika przy Sądzie Rejonowym we Wrześni obietnicy łapówki 100 tys. zł od jednego z przedsiębiorców. Łapówka miała stanowić ,,wynagrodzenie” w zamian za odwołanie licytacji komorniczej nieruchomości, której wartość wynosiła 6.5 mln zł.

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze poznańskiej Delegatury CBA zatrzymali cztery osoby, które usłyszały już zarzuty. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze, w tym poręczenia majątkowe, zakaz kontaktowania się i dozór policji.

Podstawą wszczęcia przedmiotowego śledztwa były materiały zebrane przez funkcjonariuszy Delegatury CBA w Poznaniu.

Poprzedni artykułGroźny pożar hali produkcyjnej. Ogień gasiło 15 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)
Następny artykułTragedia. 15-latek utonął skacząc z roweru wodnego