72-latek wpadł na produkcji bimbru. Miał już 100 litrów

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z Urzędu Celno-Skarbowego z Przemyśla, zlikwidowali nielegalną, przydomową bimbrownię. W domu 72-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. urządzenia i akcesoria służące do nielegalnego procederu, ponad 100 litrów alkoholu oraz beczkę z zacierem przygotowanym do destylacji.

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że jeden z mieszkańców na terenie swojej posesji, może produkować nielegalny alkohol. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić.

W poniedziałek, 25 marca, wspólnie z funkcjonariuszami II Mobilnego Referatu Realizacji w Rzeszowie Podkarpackiego Urzędu – Celno Skarbowego w Przemyślu, pojechali do domu 72-latka.

W trakcie przeszukania, w pomieszczeniach gospodarczych, natrafili na aparaturę do wytwarzania alkoholu, plastikowe i szklane pojemniki, butle gazowe, beczkę wypełnioną zacierem przygotowanym do destylacji oraz ponad 100 litrów wyprodukowanego zabutelkowanego bimbru.

72-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego zajmując się tym procederem dopuścił się przestępstwa wyrabiania alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru producentów. Grozi mu grzywna i nawet 3 lata więzieni.

Poprzedni artykułWypadek podczas prac polowych. Dłoń utknęła w rębaku do drewna (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)
Następny artykułTragiczny wypadek. Starszy mężczyzna zginął pod kołami samochodu