Reklama samochody.pl

30-letni pedofil w rękach policji. Grozi mu do trzech lat więzienia

30-letni pedofil w rękach policji. Grozi mu do trzech lat więzienia / foto. KPP Grodzisk Wlkp.

Kilka dni temu policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. podczas patrolu w pobliżu torów przy ul. Poznańskiej w Grodzisku Wlkp. zauważyły dziwnie zachowującego się mężczyznę. Był to 30 – latek z powiatu poznańskiego. Mężczyzna został zatrzymany, ponieważ podejrzany jest o pedofilię. Za tego rodzaju przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawiania wolności.

| POLECANE – Prokuratura wygrała apelację. Sprawca tragedii w Zaborówcu posiedzi dłużej

Funkcjonariuszki zaniepokojone zaobserwowaną sytuacją, udały się w kierunku mężczyzny, który poruszał się po torowisku. Po drodze spotkały także 13 – letnią dziewczynkę, która się znajdowała się w miejscu mało uczęszczanym przez mieszkańców. Policjantki chwilę rozmawiały z dziewczynką. Powiedziała najpierw, że idzie się spotkać z koleżanka, z którą wcześniej się umówiła. Po chwili jednak przyznała, że idzie na spotkanie z kolegą. Co wzbudziło zaniepokojenie policjantek.

30- latek, który znajdował się w pobliżu powiedział funkcjonariuszkom, że przyjechał do Grodziska spotkać się z kolegą. Policjantki jednak były bardziej podejrzliwe i nie uwierzyły w to co mówił mężczyzna. W trakcie dalszej rozmowy przyznał, że przyjechał na spotkanie z dziewczynka, z którą od jakiegoś czasu korespondował przez internetowy komunikator. Okazało się, że mężczyzna miał w telefonie wiadomości z 13 – latką, na którą policjantki natknęły się chwile wcześniej. Funkcjonariuszki przypuszczając, że mężczyzna może być podejrzany o pedofilie, oraz kontakt o charakterze seksualnym z małoletnią, zatrzymały go do wyjaśnienia.

| POLECANE – Czołowe zderzenie dwóch pojazdów.W jednym z nich podróżowała dwójka dzieci (ZDJĘCIA)

Podczas przeszukania funkcjonariusze w miejscu zamieszkania mężczyzny, zabezpieczyli nośniki pamięci oraz komputer, które zostaną przekazane do zbadania biegłemu sądowemu z zakresu danych teleinformatycznych.

Zatrzymany 30 – latek usłyszał zarzut z art. 200a § 1 K.K. Materiał dowodowy wraz z wnioskiem o tymczasowy areszt został przedłożony przez Prokuraturę Rejonową w Grodzisku Wlkp. do Sądu Rejonowego w Grodzisku Wlkp. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

_______________________________________________

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail wielkopolskanasygnale112@wp.pl lub przez profil na facebooku wielkopolskanasygnale112 i twórz z nami portal WLKP112

Poprzedni artykułPożar busa na trasie S-5. Pojazd spłonął doszczętnie (ZDJĘCIA)
Następny artykułGigantyczny pożar pola. Trwa walka z żywiołem